Konference Církve víry v Olomouci

Církev víry, konference, Olomouc, 17. 5. 2014
Církev víry, konference, Olomouc, 17. 5. 2014

Církev víry, konference, Olomouc, 17. 5. 2014

Konference Církve víry v České republice se tentokrát konala v Olomouci na Výstavišti Flora. Během dopoledního shromáždění pozdravili shromáždění pastoři jednotlivých sborů v ČR. Celkem se na našem území nachází 11 sborů.

Hlavním tématem obou shromáždění bylo téma „srdce“ (Přísloví 4, 23). Jistě si sami všimnete rozdílu mezi myšlenkami v srdci a myšlenkami v hlavě. Hlava křesťana souhlasí s Duchem svatým, ale v srdci (těle) se odehrává něco jiného a člověk nakonec vykoná to, co říká jeho srdce. Je tedy třeba střežit své srdce a nenechat si jej ukrást. Kdo nebo co jej může ukrást?

  • Člověk
  • Okultismus
  • Drogy
  • Sex

Pěkné líbivé řeči slyšíme i v reklamách, které na naše srdce působí. Okultismem srdce tvrdne a činí jej bláznivé. Drogy činí závislého cynickým člověkem – přestože mu rodina pomáhá, neprojevuje žádnou vděčnost, ba naopak. Naše srdce je naším jediným majetkem, proto jej chraňme.

Večerní shromáždění provázelo a prohlubovalo totéž téma. Je třeba mít čisté svědomí a tím silné srdce. Zlé svědomí srdce oslabuje a člověk je náchylný jednat dle okolností a vnějšího tlaku. Můžeme se naučit lehce přiznat chybu a druhého tím určitě překvapíme (pokud předpokládá, že zase dojde k hádce). Existuje několik křesťanských metod, které srdce posiluje. Posílení našeho srdce dojde při kázání evangelia, protože odpor je posiluje, čím směleji kážeme, tím je naše srdce silnější. Další metodou je konflikt s osobou, která nás očerňuje a vytahuje naše prohřešky z minulosti. Pokud jsme již Boha (a danou osobu) požádali o odpuštění, Bůh nám již odpustil. Protivník není naším svědomím, a pokud se začneme obhajovat, naše obrana nevyzní tak, jak bychom si přáli. Ovšem mohu situaci předložit v modlitbě a možná že Hospodin pohlédne na moji křivdu a odplatí mi za moje příkoří.

Hřích oslabuje srdce, ovšem nejlepším lékem na boj s hříchem je činění Boží vůle. Když se nezaměřujeme na sebe, naše srdce se osvobodí a posílí. Boží přítomnost (nadpřirozeno) také polepšuje naše srdce a změkčuje jej. Více z kázání naleznete na www.milost.tv.

Milada Jiráková

 

Fotogalerie