Výlet na zámek v Náměšti na Hané

Prostějovská hlídka Royal Rangers využila  volného pátku 28. září a vydala se na výlet do Náměště na Hané. Na místním nádraží jsme se sešli v nevelkém počtu, ale to nás neodradilo. Vyrazili jsme po deváté hodině ranním vlakem a před jedenáctou jsme už byli na místě.

V Náměšti se k nám přidali další dva členové. Výlet absolvovalo celkem 6 Rangerů. Plán jsme naplnili, i počasí nám přálo. Nejprve jsme si prohlédli výstavu kočárků v zámku a poté jsme se vydali na jeho prohlídku s milou průvodkyní. Spočítat kočárky se nám zdálo jednoduché, ale každý z nás došel k jinému počtu. Paní  průvodkyně nám prozradila, kdo počítal nejpřesněji.

Po prohlídce následovala procházka lesem. Největší úspěch u účastníků výletu měla GPS navigace a okolní stromy s kaštany.  Děti se předháněly, kdo jich nasbírá více. Poté jsme dorazili jsme do Drahanovic – Střížova. Tam jsme navštívili domácí soukromé muzeum „zahradní železnice“. V zahradě „vláčkového nadšence“ jsme například objevili několik nádražíček, vláčků s vagónky, pasažéry, pochod housátek, a jako dekorace bylo mezi stromy možné i vidět Yettiho,

Ze Střížova jsme se vydali do Drahanovic na vlak. Jako nejúspěšnější části výletu můžeme ohodnotit výstavu vláčků a kaštany, kterých jsme po cestě nasbírali tolik, že nám padaly z kapes. Příště se k nám můžete přidat a hledat cestu podle GPS, nebo objevit velké mraveniště, jako se to podařilo nám.

Milada Jiráková