Uzdravení z dýchacích problémů

Vladimír PospíšilJmenuji se Vladimír Pospíšil a moje první nadpřirozené uzdravení se mi stalo před  třinácti lety.

Od patnácti let jsem začal mít dýchací problémy, protože jsem přechodil různá nachlazení a chřipky. Začal jsem navštěvovat lékaře, ale ti nedokázali určit přesnou diagnózu. Jedni tvrdili, že mám bronchitidu a druzí, že zase astma. Nakonec mi předepsali ventolín. Vždy, když jsem měl potíže s dýcháním, vdechoval jsem ventolín a neměl jsem žádné problémy.

Po mnoha letech se ale účinek tohoto léku snižoval, až jsem jej přestal brát. Jednoho dne v noci se mi stalo, že jsem se  probudil, protože jsem nemohl dýchat. Měl jsem sevřené hrdlo a plíce.  Nemohl jsem se ani nadechnout, ani vydechnout. Spadl jsem na zem a nevěděl, co mám dělat. Ze všech sil jsem se snažil dýchat a masírovat si hrudník. Díky Bohu jsem nakonec překonal záchvat, který mě atakoval. 

Poté, co jsem vše překonal, jsem ten den večer jako obvykle pročítal Bibli a najednou mě oslovilo toto z listu Jakuba 5,14-15:

„Je někdo z vás nemocný? Ať zavolá starší sboru a ti ať se za něj modlí a mažou ho olejem v Pánově jménu. Modlitba víry uzdraví nemocného, Pán ho pozdvihne, a pokud spáchal nějaké hříchy, bude mu odpuštěno“ 

Já jsem si řekl: „Vždyť jsem křesťan, že mě to nenapadlo už dříve?“ (byl jsem rok znovuzrozeným křesťanem). A na druhý den jsem se vydal za starším církve. Vše jsem mu vysvětlil a on řekl, že dá v neděli výzvu k modlitbám za uzdravení. Neurazil jsem se, že se za mě nemodlil hned, ale poslechl jsem ho a šel domů. Po cestě jsem volal k Bohu a poprosil za uzdravení. To bylo ve čtvrtek.

Potom každý den, kdykoli jsem si vzpomněl, že se blíží neděle, jsem děkoval Bohu, že budu v neděli uzdraven. V neděli jsem se už nemohl dočkat výzvy, a když nastal čas, ihned jsem  spěchal dopředu a starší sboru se za mě modlil.

Prožil jsem veliké horko v centru plic a po modlitbě jsem si šel sednout. Po cestě domů jsem začal pokašlávat a dusit se jako před tím. Lekl jsem se toho a řekl si:“Bože, já jsem věřil, že budu uzdraven, tak proč necítím úlevu?“ Ale  hned  jsem si v duchu uvědomil, že to může být zkouška mé víry a  začal jsem děkovat Bohu, že jsem byl již uzdraven.

A kdykoli jsem zakašlal, děkoval jsem za uzdravení po celou dobu.  Ve středu ráno, když jsem vstal z postele, okamžitě jsem poznal, že jsem uzdraven, protože jsem pocítil, že  bolest v plicích zmizela a já už nemám záchvaty kašle. Taková radost se nedá popsat. Také lékař potvrdil mé uzdravení.

Měl jsem radost ze dvou věcí:

1. že Bůh vyslyšel mou prosbu

2. že jsem se nedal nachytat pochybnostmi

 

A mám tu radost až dodnes.

Vladimír Pospíšil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        

    Mé druhé nadpřirozené uzdravení se stalo v létě roku 2008.
 
   Jezdíval  jsem pravidelně na kole. Jednoho dne jsem přijel z práce jako každý den a po večeři jsem si sedl do křesla a sledoval zprávy v televizi. Najednou jsem začal pociťovat divnou bolest kolem srdce.  Šel jsem si lehnout. Na druhý den jsem jel do práce raději autem. Ale protože jsem stále cítil tupou bolest v hrudníku, rozhodl jsem se, že navštívím lékaře.
 
   Tam mi změřili krevní tlak a EKG. Tlak byl zvýšený a EKG zaznamenalo srdeční arytmii druhého stupně. Lékař okamžitě zavolal sanitku a odvezli mě do nemocnice na jednotku intenzivní péče, připojili na přístroje. Zjistili, že mám srdeční arytmii druhého až třetího stupně a lékaři vážně uvažovali, že mi voperují „budík“ a nasadí léky na srdce. Tuto diagnózu jsem nepřijal. Zavolal jsem vedoucímu modlitebního týmu, aby se za mě modlili. Večer jsem pocítil úlevu, protože právě probíhalo  modlitební shromáždění mužů. Od té chvíle se můj zdravotní stav neustále zlepšoval, takže mi léky nenasadili a nemusel mi být voperován „budík“.
 
   Po různých testech mě nakonec ve středu propustili domů, protože krevní tlak byl vpořádku a arytmie byla jen občasná. V pátek jsem šel na shromáždění mužů a starší sboru se modlil za uzdravení mého srdce. Po modlitbě jsem poznal, že došlo k okamžitému uzdravení. Při další kontrole lékaři nenašli žádnou arytmii, ani při zkoušce zatížení organizmu. Divili se, jak je možné, že došlo k rychlému uzdravení za tak krátkou dobu, bez jediného léku. Od té doby nemám žádné potíže se srdcem.
 
Chvála Bohu, že vyslyšel mé modlitby i modlitby bratří a sester.