Tomáš Sedláček

 

Tomáš Sedláček

Zde si můžete něco zajímavého přečíst o mladém muži, který je členem NERV a při tom zastává dobré morální hodnoty 

Tomáš Sedláček vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde obdržel titul PhDr. a vyznamenání děkana. Zde přednáší filosofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Za diplomovou práci o etice a ekonomii získal Hlávkovu cenu.

Je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů (Young Guns: 5 Hot Minds in Economics).

V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce Václava Havla. V roce 2004 přijal post expertního poradce ministra financí, kde se věnoval reformám a snižování schodku veřejných rozpočtu. Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Fórum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB.

V lednu 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu premiéra sestávajícího z deseti vybraných ekonomů, kteří pro vládu připravují protikrizová opatření.

ODKAZ NA OFICIÁLNÍ STRÁNKY

Přečtěte si zajímavou diskuzy v Hospodářských novinách KUDY VEDE CESTA VEN ZE SVĚTOVÉ KRIZE?  na otázky odpovídá Tomáš Sedláček.

Další zajímavý článek: KONEC SVĚTA A EVROPSKÝ SEN