Rastislav Bravčok v Církvi víry Prostějov

Rastislav Bravčok

V sobotu 6. října 2012 navštívil naši církev pastor Rastislav Bravčok ze Žiaru nad Hronom.

Jeho kázání bylo určeno hlavně dlouhodobým křesťanům, kteří již ztratili prvotní lásku a pohled na Boha i církev.

Pastor apeloval zejména na to, abychom se znovu přiblížili k Bohu. Každý člověk je zodpovědný sám za sebe. Středobodem našeho života má být osoba Ježíše. Doopravdy milujme Ježíše. Milovat Boha je největší přikázání nové smlouvy. Časem člověk zapomene, co pro něho Bůh udělal, a začne nám chybět láska k Bohu. Co naše srdce nejvíce odděluje od Boha – jsou starosti, alkohol a obžerství.

Křesťanství není tíha. Člověk může být šťastný jako křesťan, je nutné přiblížit se k Bohu. My můžeme za to, že je nitro prázdné. Krátkozraký křesťan vidí jen tu tvrdou práci, ale nevidí naději. Pro naše posílení je nutné mít jednou za čas nadpřirozené setkání s Pánem. Musíme mít bdělého ducha.

Pokud máme pocit, že stagnujeme, je důležité nezůstávat egoistou, ale zavázat se pro dávání, modlitbu a půst. Bůh chce naši pozornost, abychom byli šťastní. Naučme se být partnery Boha. Nestačí být pouze pasívním člověkem. Důležitá je spolupráce s Bohem, uchopme to místo, které pro nás Bůh má. Nutná je zavázanost vůči sboru a službě, kterou máme. Nepodceňujme se, buďme rozumní, opatrní, vytrvalí a zavázaní lidé.